Дозвіллєвий клуб "Територія захоплень"(ЦДБ)

2019 рік
У цьому році в Центральній дитячій бібліотеці розпочав свою роботу дозвіллєвий клуб «Територія захоплень», активними учасниками якого є талановиті діти ШЗШ I-III ступенів №5-5-а класу(класний керівник Хрущова Світлана Василівна). Сьогодні в рамках клубу відбувся карнавал ідей «Нові Колумби і Магелани напинемо вітрила наших мрій». Діти малювали улюблених казкових героїв, складали вірші, інсценували уривки з літературних творів, продовжували поетичні строфи. Всі учасники засідання продемонстрували свої здібності і таланти та гарно провели час в бібліотеці.

/Files/images/P3258371-2.jpg


/Files/images/P3258373-1.jpg

/Files/images/P3258385-1.jpg

/Files/images/P3258383.JPG

Майстерня радості "Творчі самоцвіти"

Діти із захопленням прийняли участь в театральному конкурсі «У світі театру». Кожна команда креативно та неординарно підійшла до підготовки сценки з улюбленого літературного твору. Школярі малювали у вигляді шаржу літературних героїв. Засідання пройшло весело, змістовно та захоплююче.

/Files/images/P5208919.JPG/Files/images/P5208920.JPG/Files/images/P5208912.JPG/Files/images/P5208946.JPG/Files/images/P5208911.JPG

Літературний клуб "Бібліознайко" (ЦДБ)

Працівники Центральної дитячої бібліотеки ім.М.Горького в рамках літературного клубу провели для учнів 1-В класу школи №5 (класний керівник Новикова Ольга Семенівна) пізнавально-розважальну годину «Запрошуємо до зоопарку». Діти дізнались хто і де заснував перший зоопарк, про найбільші зоопарки України, роздивились малюнки «Хто живе у зоопарку?», а ті, хто вже побував у зоопарку поділилися своїми враженнями. Потім школярики відгадували загадки про екзотичних тварин та залюбки прийняли участь у розвагах: «Відшукаємо тварину», «Батьки і дитинчата», «Свої та чужі», «Прогулянка зоопарком» та пограли у пальчикову гру «Рибки» і мовну «Складемо чистомовку про зоопарк». На згадку учасники засідання сфотографувались.

Літературне об'єднання "Джерело"(ЦДБ)

На початку березня відзначає свій ювілей великий байкар та письменник Леонід Глібов. В цьому році святкуємо 190 річницю від дня народження. 1 засідання літературного об’єднання - літературний віраж «Великий письменник, великий байкар» було присвячене саме цій даті. У вступному слові бібліотекар розповів дітям про дитячі роки письменника , про його навчання та першу пробу пера. Потім учасники прийняли участь у вікторині «По слідам героїв байок» та літературних читаннях «По сторінкам знайомих байок».

2 засідання об'єднання було присвячене 95-річчю від дня народження А.Дімарова

Літературний клуб "В гостях у друзів Вінні-Пуха"(ДФ№1)

18 січня відбулося 1-е засідання літературного клубу «В гостях у друзів Вінні-Пуха». Для нових членів клубу, учнів 2-б класу ШЗШ №4, був проведений урок-знайомство «Бібліотека запрошує друзів». Діти спочатку ознайомились з бібліотекою та правилами користування нею, далі на них чекала низка інтелектуальних ігор: «Чари казок», учні згадали найвідоміші українські народні казки, «Вгадай казкового героя» - вгадували героїв казок за описом ,далі програма продовжилась літературною вікториною «Чи любиш ти читати». Закінчився захід переглядом мультфільму «Лежень» .

Друге засідання літературного клубу «В гостях у друзів Вінні-Пуха» було присвячене 135-річчю від дня народження А.А. Мілна, автора повістей-казок про Вінні-Пуха. Діти ознайомились з цікавими фактами з біографії англійського письменника, історією написання книжок про плюшевого ведмедика, прототипами головних героїв популярної книги їх імен та характерів. Зустріч продовжилась низкою веселих ігор, в яких залюбки прийняли участь всі присутні. А саме: «Вінні-Пух відомий всім?», «Відгадай героя казки А. Мілна», «Поверни Іа хвостик», «Знайди П’ятачка», «В гості до Кролика». На завершення заходу учні подивились мультфільм «Вінні-Пух та всі, всі, всі».

Краєзнавче об'єднання "Витоки"(ДФ№3)

Краєзнавче читання «Барви рідного краю»

Працівники філії №3 провели засідання краєзнавчого об'єднання «Витоки» на базі школи №1 для його активних учасників. Цього разу діти познайомилися з творчістю письменників-ювілярів 2018 року – Олександра Олеся, Якова Щоголіва, Платона Воронька. Вірші цих поетів стали улюбленими для багатьох поколінь юних читачів, вони живуть між людей, звучать на дитячих святах, вивчаються в школі.

/Files/images/P2130368.JPG

В рамках краєзнавчого об'єднання «Витоки» відбувся краєзнавчий календар «Славетні земляки». На зустріч з читачами завітав В.В.Терлецький – шосткінський письменник, краєзнавець.

В.В.Терлецький написав 20 книг про славетних земляків. Перша стаття Віктора Володимировича була надрукована у кролевецькій газеті про життя художника і педагога М.Мурашка («Спогади старого вчителя»). Протягом 1965-1995рр. Віктор Терлецький друкує статті в газетах, а з 1995 року – пише книжки. Перша книга краєзнавця називалась «З берегів Шостки», з якої Віктор Володимирович і розпочав знайомити наших читачів з відомими земляками. Письменник розповів про життя М.Гербеля, М.Максимовича, К.Ушинського. Їх життя було тісно пов'язане з нашим містом.

22 березня відбулось засідання краєзнавчого об'єднання «Витоки». На зустріч з учнями школи №1 завітав шосткінський краєзнавець - В'ячеслав Дмитрович Кириєвський. Він упорядковує та готує до друку книги з історії рідного краю. Дослідник нашого краю розповів присутнім про історію будівництва школи №1, а також про авторів нової книги «Петухівка – Артемівка – Садовка» (в збиранні матеріалів для цієї книги В'ячеславу Дмитровичу допомагали учні 9-ої школи). На сторінках книги автор дав відповідь на запитання – як і де з'явилася Петухівка (великий район нашого міста), а також про перших мешканців і перші будинки на Петухівці: «За переказом, першими мешканцями Петухівки були євреї, яким не дозволялося проживати в шосткінському поселенні … вони тримали чимало курей, зрозуміло, й півнів. Звідси і назва хутора – Петухівка… Петухівка зростала не на заводських землях, а на власних, прикуплених у локотківців . Тому на Петухівці проживали менш залежні від заводського начальства люди…».

А також Кириєвський розповів про вулиці Петухівки.

Дослідник рідного краю відповів на запитання учнів. Діти були дуже активними, зацікавленими розповіддю В'ячеслава Дмитровича. Сподіваємось,що ця книга стане в нагоді багатьом нашим землякам.

Кiлькiсть переглядiв: 1815

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.