Правила користування Пунктами вільного доступу до мережі Інтернет у дитячих бібліотеках КЗ "Шосткинська міська ЦБС"

У всіх дитячих бібліотеках КЗ "Шосткинська міська ЦБС" з 2011 року діють Пункти вільного доступу до мережі Інтернет.

І. Загальні положення


1.1. Пункти вільного доступу до мережі Інтернет були створені завдяки участі бібліотек у 2010 році в проекті програми "Бібліоміст" в Україні в рамках другого раунду конкурсу «Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до мережі Інтернет».
1.2. Головна мета Пунктів – надання користувачам дитячих бібліотек безкоштовного доступу до інформаційних ресурсів мережі Інтернет у навчальних та дозвіллєвих цілях.
1.3. Пункти не контролюють і не несуть відповідальності за якість, зокрема, зміст та форму ресурсів, по які користувач звернувся чи отримав з Інтернету, використовуючи робочу станцію бібліотеки.

ІІ. Порядок надання послуг Пунктів вільного доступу до мережі Інтернет.

2.1. Право користуватися послугами Пунктів надається користувачам бібліотеки безкоштовно. Реєстрація користувачів здійснюється під час запису до бібліотеки.
2.2. При першому відвідуванні користувачам необхідно ознайомитися з Правилами користування Пунктів вільного доступу до Інтернету.
2.3. Початок і кінець роботи користувача, а також види наданих послуг реєструються в бібліотечних документах.

ІІІ. Користувач має право:

3.1. Зарезервувати час для роботи в Пункті тільки заздалегідь особисто, або за телефоном, не більш як за тиждень наперед.
3.2. Користуватись Пунктом протягом 1 години (діти до 10 років – 40 хв.). При запізненні користувача більш ніж на 10 хв., виділений час надається іншому користувачу.
3.3. Продовжувати свою роботу в мережі Інтернет, в разі відсутності наступного в черзі користувача, до часу наступного замовлення.
3.4. Копіювати інформацію з Інтернету на власні носії інформації (дискети, диски, USB Flash накопичувачі, тощо.), які пройшли перевірку на віруси.
3.5. Роздруковувати на принтері матеріали, отримані через Інтернет, за додаткову плату згідно тарифів, затверджених бібліотекою.
3.6. Звертатися за консультацією до бібліотекаря. Консультації надаються в мінімальних обсягах (не більше 5 хв. для кожного користувача).
3.7. У випадку будь-яких збоїв технічного характеру користувач повинен повідомити про це бібліотекаря. В такому разі йому буде призначено інший час роботи в Пункті.
3.8. Скористатися наявними у Пунктах довідковими виданнями з питань використання Інтернету.
3.9. Замовити у працівників бібліотеки будь-яку інформацію з мережі Інтернет (реферати, контрольні роботи, довідки, Закони України тощо) за додаткову плату згідно наказу директора ЦБС «Про платні послуги».
3.10. Брати участь у презентаціях, практикумах, колективних консультаціях,навчаннях за окремим планом роботи Пункту.

ІV. Користувач зобов’язаний:

4.1. Перед початком роботи зареєструватись і отримати дозвіл на роботу у бібліотекаря. Доступ до Інтернет-мережі надається особам, що мають формуляр користувача бібліотеки.
4.2. Виконувати Правила користування Пунктом бібліотеки та Правила користування дитячою бібліотекою.
4.3. Мати навички роботи з комп’ютером під керівництвом операційних систем Windows та в мережі Інтернет.
4.4. Дбайливо ставитися до обладнання, що надається у використання, дотримуватись правил особистої гігієни.
4.5. У разі виникнення проблем із використанням обладнання звернутися до бібліотекаря.
4.6. Знати і виконувати правила техніки безпеки при роботі на ПЕОМ.

V. Користувачам заборонено:

5.1. Самостійно втручатись у будь-які апаратні та програмні конфігурації комп’ютера.
5.2. Зберігати інформацію на жорсткому диску комп’ютера.
5.3. Скачувати великий обсяг інформації, оскільки це позбавляє інших користувачів можливостей повноцінної роботи в мережі.
5.4. Вимикати або перезавантажувати комп’ютер.
5.5. Використовувати і розповсюджувати заборонені законом матеріали, дивитись інформацію, що суперечить морально-етичним нормам (насильство, наклеп, образи та ін.).
5.6. Користуватись розетками бібліотеки.
5.7. Використовувати Пункти для комерційних (продаж, купівля, рекламування товарів та послуг, тощо), протизаконних (порушення авторських прав) цілей.
5.8. Порушувати діловий ритм Пункту (голосно розмовляти, втручатися в роботу бібліотекарів, користуватися мобільним телефоном, заважати роботі інших користувачів, вживати їстівні продукти тощо).
5.9. Пункт вільного доступу не несе відповідальності за:
- зміст Інтернет-сайтів та новизну або точність приведеної там інформації;
- будь-який зрив у роботі з причин, не залежних від працівників бібліотеки.

Адміністрація дитячих бібліотек попереджує:
в разі порушення користувачем будь-якого пункту «Правил» адміністрація бібліотеки має право позбавити користувача доступу до мережі Інтернет.
За протиправні дії у мережі Інтернет та збитки, нанесенні користувачами Пункту сторонній стороні, правову та матеріальну відповідальність несе особисто користувач. Користувач несе відповідальність за порушення норм авторського права при користуванні мережею Інтернет та неправомірний запис інформації згідно із чинним законодавством України.

Кiлькiсть переглядiв: 948

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.